Всеукраїнський тиждень права у Кричківському НВК


Всеукраїнський тиждень права у Кричківському НВК
    З 9 по 14 грудня 2019 року у Кричківському навчально-виховному комплексі було проведено Всеукраїнський тиждень права, мета якого  підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.              

    Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення на загальношкільній лінійці про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права та заходи які плануються до його відзначення.
   Тиждень  права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів. Так, в рамках проведення тижня у навчально-виховному комплексі були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
   10 грудня класними керівниками було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Школярів                             ознайомили із міжнародно-правовими стандартами у сфері захисту прав людини, самим поняттям і сутністю прав людини, основними механізмами їхнього захисту.
   Учнями правознавчого гуртка «Юні правознавці» (9 клас) було оформлено тематичний стенд «Права людини».



     У шкільній бібліотеці була організована виставка «Правова література», проведено конкурс малюнків на тему «Права очима дітей».



Правовиховні та правоосвітні заходи проводились для школярів різних вікових категорій  і в тому числі для  наймолодших учнів 1-4 класів.
       Для учнів 1 класу (класовод  Магаль М.М.) була проведена мультвікторина «Казки читаємо – права вивчаємо».








У 2 класі класоводом (Сидорук М.П.) було проведено тренінгове заняття «Казкові герої в країні прав і обов’язків»







     У 3-4 класах класоводи провели  гру - мандрівку «Сторінками Загальної декларації прав людини».

     З метою ознайомлення учнів з конституційними правами та свободами людини і громадянина, конституційними обовязками громадян України, а також з метою виховання важливості дотримання прав та свобод людини, учителем основ правознавства (Глушак Н.М.)  у 9 класі, був проведений відкритий урок на тему  «Конституційні права, свободи та обовязки людини і громадянина».






      Необхідні правові знання учні отримали також під час уроку-подорожі з історії у 9 класі (учитель Буграк Г.Ф.) - «Права людини: генезис та історичні традиції в Україні».





      З метою запобігання дискримінації та насильству, надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури в школі проводилися різноманітні цікаві та змістовні заходи, до участі в яких залучалися органи учнівського самоврядування, педагоги закладу, практичний психолог, педагог-організатор.
10 грудня практичним психологом (Демчук Л.В.) була проведена інтерактивна гра для учнів 8-9 класів «Права свої знай – обовязки не забувай».







     Педагог-організатор (Клим Л.Д.) та учні 4 класу підготували виховний захід    «Ти - людина, значить маєш права»






Класними керівниками були проведені тематичні правові бесіди, години спілкування, вікторини. Учнями 9 класу була проведена конференція «Конвенція ООН про права дитини». Класний керівник Бойченюк С.Д.  наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині, оточуючим та державі.








Пізнавальною була зустріч за круглим столом «Вчимося жити в правовій державі» проведена учителем правознавства.  Захід було спрямовано на розширення знань учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина;  виховання національної свідомості i людської гiдностi, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави.









Тиждень права показав, що практично кожен учень знає, що серед основних його прав: право на життя, право на ім’я, право на освіту, на медичне обслуговування, право на повагу до себе. Це невеликий перелік прав людей, які повинні забезпечуватися державою. Винні у порушенні таких прав мають відповідати по закону.
Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.




Коментарі